Na Štědrý den mě opustil ten, kterého jsem milovala
19.12.2012
(vyprávění jedné snoubenky)
Na Štědrý den mě opustil ten, kterého jsem milovala…
Strrrrrrrrrrrrašně milovala.
Ale na ten Štědrý den jsem také dostala dárek: jednu větu.
I věta může být dárkem a posilou.
Ten, kdo dal dárek-větu, …tedy moudrou větu…, je už z tohoto světa pryč, jeho dárek ale zde zůstal, svítí…
Kapitola: Vánoční věta
Autor: Eduard Martin
Redakčně upraveno
Vydalo Karemlitánské nakladatelství
-101751-
Související tituly: Příběhy,
Tituly od tohoto autora: Martin Eduard
Sekce: čtenářský koutek | Tisk | Poslat článek známému
Související články
aktuality
14.6.2026
Autogramiáda knihy rozhovorů s arcibiskupem Josefem Nuzíkem
Srdečně vás zveme na setkání s arcibiskupem Josefem Nuzíkem, předsedou ČBK, u příležitosti představení nové knihy rozhovorů „Na život není nikdo sám“. v úterý 16. června 16.30–17.30 na nNádvoří kostela Panny Marie Sněžné, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1

Na život není nikdo sám
Jiří Gračka, Josef Nuzík
28.3.2026
Rok sv. Františka a klasická knížka od G. K. Chestertona

Svatý František z Assisi (2. vydání)
Gilbert Keith Chesterton
13.3.2026
Jaké jsou dobré knihy 2025?
Přinášíme vám výsledky každoroční ankety DOBRÁ KNIHA z Katolického týdeníku. Jednoznačně zvítězila kniha KDYŽ BŮH NIKOMU NECHYBÍ od Jana Loffelda.
20.1.2026
Dobroty sestry Vojtěchy v prezidentské kuchyni

Český prezident Petr Pavel během své návštěvy papeže Lva XIV. ve Vatikánu (19.1.2026) navštívil se svou chotí i Papežskou kolej Nepomucenum, kde se setkal s rektorem Tomášem Koumalem, českými bohoslovci a sestrami boromejkami. Sestra Vojtěcha při té příležitosti pohovořila s první dámou Evou Pavlovou a věnovala ji svoji poslední kuchařskou knihu Dobroty sestry Vojtěchy, kterou vydala v našem nakladatelství v závěru loňského roku. (©japo) více



